Tüm Türkiye ve Avrupa 'ya Gönderi İmkanı
Tüm Ürünlerimizde Kampanyalarımız Devam ediyor. İndegöl Mobilya Ürünlerinde En Uygun Fiyatlar Köşe Takımlarında Dev İndirim Tüm Ürünlerimizde Kampanyalarımız Devam ediyor. İndegöl Mobilya Ürünlerinde En Uygun Fiyatlar Köşe Takımlarında Dev İndirim Tüm Ürünlerimizde Kampanyalarımız Devam ediyor. İndegöl Mobilya Ürünlerinde En Uygun Fiyatlar Köşe Takımlarında Dev İndirim Tüm Ürünlerimizde Kampanyalarımız Devam ediyor. İndegöl Mobilya Ürünlerinde En Uygun Fiyatlar Köşe Takımlarında Dev İndirim
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Oturma Odası

Oturma Odası - İnegöl Mobilya - Occo Home

Salon Oturma Grubu ve Oturma Odası Takımı

Salon oturma grubu ve oturma odası takımı

Günün yorgunluğunun atıldığı oturma odaları, hayat kolaylaştıran ve konforu maksimize eden mobilyaların ve aksesuarların konumlandırıldığı alanlardan. Rahat bir oturma deneyimi yaşatan oturma odası veya salon koltuk takımı odanın en sık geçilen alanında yer verilen şık orta sehpa modelleri, odanın genel aydınlatması için avize ve sarkıt çeşitleri oturma gruplarının tasarımının yıldızlarından berjer ve tekli koltuk modelleri yaşam alanlarının merkezinde yer alıyor.

Evin en uzun zaman geçirilen bölümlerinde konumlandırıldıkları için ihtiyaçları eksiksiz karşılamaları beklenen oturma odası mobilyaları saydıklarımızla da sınırlı değil; kitaplıklı Tv ünitesi, televizyon koltuğu, vurgu aydınlatma etkisi sunan aplik modelleri de oturma odalarında yer bulabiliyor. Oturma odası alanı ve dekoratif beklentiler dikkate alınarak yapılan mobilya ve aksesuar tercihleri, keyifli olduğu kadar konforlu bir deneyim anlamına geliyor.

Oturma Odası & Salon Takımları

Farklı dekorasyon tarzlarına hitap eden oturma odası ve salon takımı modelleri Occo Home’da sizleri bekliyor. Malzeme, renk, ölçü, fonksiyon ve fiyat aralığı gibi farklı filtreleme seçeneklerinin bulunduğu Occo Home online alışveriş sitesinde ihtiyaçlarınız doğrultusunda kriter bazlı seçim yapabilir, beklentilerinize en uygun oturma grubu modelleri ve oturma odası mobilyaları arasından tercihte bulunabilirsiniz. 

Oturma alanlarında farklı tasarımlara sahip salon takımı ve oturma odası koltuk takımı modelleri arasından seçim yapılabilir. Kullanışlı köşe takımları ve L koltuklar son yıllarda en revaçta olan alternatiflerdendir. Ek olarak modern TV üniteleri, oturma odası orta sehpa dahil olmak üzere farklı tasarımlara sahip sehpa modelleri özel anlar yaşanması için rahatlık gereksinimini karşılayan berjerler salon takımlarının demirbaşları arasında yer alıyor.

Salon takımı kapsamında sunulabildiği gibi tekli satışları da yapılan koltuk takımı modelleri sahip oldukları çeşitlilikle seçim yapmayı zorlaştırıyor. Bu nedenle koltuk takımı seçerken birden fazla unsura dikkat edilmesi önemli. Oturma grubu ölçüleri, tasarım, renk ve dayanıklılık kriterleri dikkate alınarak yapılan tercihler, uzun yıllar mutlu eden bir deneyim sunuyor.

Kullanışlı Köşe Takımları & L Koltuklar

Oturma odalarında ya da salonlarda en çok tercih edilen oturma odası grubu tasarımı; köşe takımları ve L koltuklar. Sahip oldukları tasarım sayesinde L koltuk takımları dar alanlara dahi konforlu bir şekilde yerleştiriliyor. Duvar ve koltuk arasındaki tüm mesafeleri kaldıran köşe oturma grubu farklı kumaşlarla kaplanabiliyor, farklı materyallerden iskeletlere sahip olabiliyor ve kendi içerisinde de fonksiyonel bazda çeşitlenebiliyor.

Uzanmalı, yataklı, bazalı, yataklı ve bazalı fonksiyonlarına sahip olabilen köşe koltuk takımları aynı zamanda modüler nitelik de taşıyabiliyor. Birden fazla parçanın farklı kombinasyonları ile dekorasyonu zenginleştirme ve ihtiyaçları karşılama imkânı sunan köşe oturma grubu berjer kullanımı ile de desteklenebiliyor. Modüler köşe takımı modelleri ayrılabildikleri için odaların dekorasyonunu sıklıkla değiştirmek isteyenlerin öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. 

Odanın Köşelerine Hayat Veren L Koltuklar

Tam köşe ve kavisli köşe tasarımlarına sahip olan L koltuklar odaların değişebilen mimari yapılarına uyum sağlar. Odaların normal şartlarda kullanılmayan alanları olan köşeler, L koltuk modelleri ile alan kaybı yaşanmadan değerlendirilebilir. Tercih edilen dekorasyon stili ve tasarım beklentileri doğrultusunda köşe takımı tercihi yapılırken sırt mekanizmalı alternatiflerin önceliklendirilmesiyle konfor maksimize edilir.  

Farklı oturma yumuşaklığına sahip olan modellerin bulunması odaların köşelerine hayat veren köşe takımlarının beklentilere daha iyi yanıt vermesini sağlıyor. Renklerdeki çeşitlilik köşe takımlarının dekorasyondaki etkisini artırırken son dönemde farklı tonlarla kombinlenebilmesi nedeniyle gri L koltuklar sıklıkla tercih ediliyor.

Tasarımları orta sehpa modellerinin konumlandırılması için son derece uygun. TV ünitesi modelleri ile şık bir görünüm sağlayan köşe koltukların üzerlerinde aplik ve lambader gibi aydınlatma aksesuarları konumlandırıldığında odaların odak noktası hâline gelebiliyorlar.

Modüler Köşe Takımları ile Hayal Gücünüz Dekorasyona Yön Versin

Evin tüm alanlarında sunduğu konforla tercih edilen modüler mobilyaların tasarım incelikleri köşe takımlarında da hayat buluyor. Konumlandırılacağı alanın dekorasyonunu şekillendiren bir etki sunan modüler L koltuklar özelleştirilebilmeleri ile dikkat çekiyor. Geniş ve konforlu bir oturma alanına sahip olmalarına ek olarak tekli koltuk, ikili koltuk gibi farklı varyasyonlarda kullanılabilmeleri dönemsel olarak çeşitlenen beklentilere yanıt veriyor. 

Yataklı ve Bazalı Modeller ile Avantajlarınızı Artırın

En kullanışlı ve dolayısıyla en çok tercih edilen salon takımı mobilyaları arasında yer bulan yataklı, bazalı, hem yataklı hem bazalı köşe koltuklar kısıtlı alanlarda depolama ve konaklama imkânlarını bir arada sunuyorlar. Eve gelen misafirlerin ağırlanması, eşyaların depolanması ve ani beliren yatak ihtiyacının karşılanması noktasında büyük bir konfor sağlayan yataklı ve bazalı köşe koltuklar Occo Home’da sizi bekliyor.

Oturma odalarında ve salonlarda konumlandırıldıklarında şık bir görüntüyü de garantileyen yataklı ve bazalı köşe koltukların yan taraflarında konumlandırılan sehpalar ile işlevsel sonuçlar alınabiliyor. Oturma odalarında yan sehpa, orta sehpa ve laptop sehpası kullanımı ile yaşam alanlarının çalışma alanına dönüştürülmesi mümkün oluyor. 

Birbirinden Şık Kanepeler & Koltuk Takımları

Kanepe ve koltuk modelleri farklı beklentilere yanıt veren tasarımları ile her evin vazgeçilmez mobilya çeşitleri arasında yer alıyor. İkili koltuk, üçlü koltuk, katlanır koltuk, tek kişilik katlanır koltuk gibi modellere sahip olmaları ihtiyaçlara eksiksiz bir şekilde yanıt vermelerini sağlıyor. Renk çeşitlilikleri de dikkat çekici bir seviyede; farklı kumaş türlerinde kaplanabilen ve farklı oturum yumuşaklığı ile sunulan oturma alanları farklı zevklere ve ihtiyaçlara hitap ediyor.

Oturma odası ve salon mobilyalarının sahip olduğu çeşitlilik dekorasyon tercihleri yaparken kafa karışıklığı yaratabilse de tasarım desteği alınarak çok başarılı sonuçların ve farklı bakış açılarıyla benzersiz bir etkinin elde edilebilmesi mümkün.Occo Home Oturma Odanı Tasarla hizmeti ile kişisel zevkler sergilenirken maksimum işlevsellik elde edilebiliyor. Siz de profesyonel görüşlerle yaşam alanlarınızı en iyi versiyonuna ulaştırmak ve doğru kararlar vermek için Occo Home uzmanlığına başvurabilirsiniz.

Yataklı Kanepe ve Koltuk Takımları ile Misafirlere Hazırlıklı Olun

Yataklı kanepe ve koltuklar misafirlere her zaman hazırlıklı olmak anlamına geliyor. Genellikle oturma ve çalışma odalarında konumlandırılan yataklı koltuk modelleri ve kanepeler fonksiyon çeşitliliğine ek olarak materyal bazlı da zenginliğe sahip. Bir arada kullanılabilecekleri mobilyaların neredeyse sınırı bulunmuyor.  ModernTV ünitesi, sehpalı TV ünitesi çeşitleri ile de modern TV ünitesi ile de estetik bir görünüm yakalanmasını sağlayan yataklı koltuk takımları farklı ölçülerde üretiliyor.

Yataklı ve Sandıklı Modeller ile Depolama Derdine Son

Oturma odası koltuk takımı tercihlerinde yataklı ve sandıklı modeller oldukça revaçta. Depolama alanlarına ihtiyacı olanlar ve misafirlere karşı hazırlıklı olmak isteyenlerin favori ürünü olan yataklı ve sandıklı kanepe ve koltuklar büyük bir konfor anlamına geliyor. Tasarımsal çizgilerin, kullanılan materyallerin ve renklerin çeşitlenmesi ile son derece şık bir görünüme sahip olan oturma grupları “iyi ki” dedirten seçimlerin yapılmasını kolaylaştırıyor.

Ev içerisinde yer kaplayan eşyaların yol açtığı kaotik görünümü ortadan kaldıran, aynı zamanda gerektiğinde yatağa dönüştürülebilen yataklı ve sandıklı oturma grubu modelleri arasından seçim yaparken ölçü aralıklarının doğru değerlendirilmesi önemini koruyor. Böylece alan dekorasyonunda sıkışıklık önlenirken yaşam alanları ferah bir görünüme kavuşabiliyor. 

Konforu Maksimize Edin: Sırt Mekanizmalı Kanepe ve Koltuk Takımları

Sırt mekanizmalı köşe koltuklar ve kanepeler hem standart oturma alanı sağlarlar hem de pratikçe açılarak oturma alanının genişliğinin ve derinliğinin artmasına imkân tanırlar. Böylece konfor beklentileri eksiksiz bir şekilde karşılanabilir. Çoklu oturum alanına sahip olan ikili ve üçlü koltuklarda bireysel bir alan yaratılmasını sağlamaları en önemli avantajlarındandır.

Vivense’de sırt mekanizmalı, yataklı, bazalı ve sandıklı kanepeler ile koltuklar uygun fiyatlarla sunuluyor. Oturum yumuşaklığı, renk, ölçü, materyal ve kumaş yönünden değişebilen; birbirinden farklı zevklere hitap eden yüzlerce ürün arasından ihtiyaçlarınızı en doğru şekilde karşılayanı bulmak için siz de Occo Home’un kanepe ve koltuk kategorisini ziyaret edebilir, keyifli bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.  

Konforlu Berjerler & Tekli Koltuklar

Oturma grupları ile kullanıldıklarında salonlarda ve oturma odalarında dikkat çekici bir görünüm elde edilmesini sağlayan berjer koltuklar, özelleştirilmiş tasarımları ve özgün çizgileri ile en çok tercih edilen mobilyalar arasında yer alıyor. Konforlu bir oturma alanına, geniş bir sırtlığa sahip olan berjer modelleri köşe oturma grubu ve kanepe modelleri ile uyum içerisinde kullanılabiliyor.

Çay seti oturma grubu dahilinde de sunulabilen berjer modelleri, evlerde ve iş yerlerinde konforlu molaları garantileyebiliyor. Farklı ölçülerde, farklı tasarım ve renklerde sunulan berjer ve tekli koltuk modelleri hâkim dekorasyonu destekleyebileceği gibi alanların odak noktası hâline de gelebiliyor.

Benzersiz Zevkinizi Berjer Modelleri ile Yansıtın

Genellikle oturma grubu dekorasyonu ile birebir özellik taşıyan tekli koltuklardan farklı olarak ortam ambiyansını değiştirebilen etkileri sayesinde konforu ve şıklığı eş zamanlı sunan berjer modelleri, birçok renk ve özellikte karşımıza çıkıyor. Tekli koltuklar kanepe ve koltuk takımlarının birer parçasıyken berjerler bağımsız mobilyalar olarak kabul ediliyor. 

Kırlentler ile konforları artırılabiliyor, koltuk takımlarına ek olarak tercih edilebilmelerinin yanı sıra cam kenarında ayrı dinlenme alanlarının yaratılmasında berjerlerin fonksiyonlarına başvurulabiliyor. Ahşap, hasır, metal ve deri gibi malzemelerden üretilen berjer modelleri ölçüleri de farklılaşabiliyor. 

Ortamda elde edilmek istenen dekorasyon tarzına sıra dışı bir dokunuş yapmak isteyenlere pratik bir çözüm sunan berjerler, eklektik dekorasyonun yıldızına dönüşüyor. Klasik takımların yanında vintage berjer modelleri son derece dikkat çekici bir görünüm sunarken, modern koltuk takımlarının yanında konumlandırılan avangart berjer modelleri incelikli zevkleri ortaya koyuyor.

Dekorasyon ve İşlevselliği Birleştiren Tasarımlar

Berjerler kadar çoklu kullanım amaçlarına hitap eden tekli koltuklar da salonların ve oturma odalarının en güzide parçalarından. Uzanmalı tekli koltuklar günün yorgunluğunu atmak isteyenlerin beklentilerini fazlasıyla karşılarken sallanan modeller kişiye özel anlar yaratmayı garantiliyor. Koltuk takımlarının birer parçası olarak tercih edilebiliyorlar ve aynı zamanda tekli siparişe de uygunlar.

Bu nedenle son yıllarda televizyon koltuğu, sallanan sandalye gibi formlardaki tekli oturma alanları giderecek cazip hâle geliyor. Dekorasyona zarif bir hareket katan bu tekli koltuklar bambu oturma grubu, ahşap oturma grubu gibi seçeneklerle mükemmel bir uyum yakalıyor.

Modern TV Üniteleri

Salonlarda ve oturma odalarında temel mobilya türlerinden olan TV üniteleri modern tasarımları ve ek fonksiyonlarıyla dikkat çekiyor. Modern TV ünitesi modelleri incelikli çizgileri ile salonların odak noktası hâline gelebilirken raflı, çekmeceli, dolaplı, kitaplıklı tasarıma sahip olanlar sundukları ek fonksiyonlarla odaların düzenine ve tasarımına belirgin bir katkı sağlıyor.

Duvara monte edilebilir yapıda olanlar çocuklu evlerde güvenliğin maksimize edilmesine de katkıda bulunuyor. Olası kazaların önlenmesi adına çocuklu evlerde duvara monte televizyon ünitelerinin tercih edilmesi tavsiye ediliyor. Konumlandırılacakları alanların genişliği ya da mekânlarda elde edilmek istenen etkiye göre TV sehpası modellerinin tercih edilmesi de mümkün. Bu nedenle TV ünitesi seçiminde beklentilerin ve gereksinimlerin birlikte değerlendirilmesi önem taşıyor.

Farklı Tarzlara Uygun, Fonksiyonel TV Üniteleri

TV üniteleri fonksiyonları incelendiğinde geniş seçeneklerle karşılaşılıyor. Çekmeceli, raflı, dolaplı, kitaplıklı gibi alternatiflerle sunulan TV üniteleri dekorasyona belirgin bir etki sunarken depolama, saklama ve sergileme ihtiyaçlarına da yanıt veriyor. Bu noktada fonksiyon seçimi tek başına yeterli değil, alanın ölçülerine uygun ürünler bulunduktan sonra karar verilmesi gereken başka unsurlar da mevcut.

Renkli TV üniteleri, ortam ambiyansını değiştirecek etkiye sahip. Üretim malzemeleri de farklılaşabiliyor. Her zevke hitap eden tasarımların bulunabileceği TV üniteleri karşılarında konumlandırılan berjer, tekli koltuk veya televizyon koltuğu ile tüm dikkatlerin merkezinde yer alıyor. Estetik, fonksiyonel, kaliteli ve uygun fiyatlı olanları keşfetmek için siz de Vivense’nin geniş ürün seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Orta Sehpalar & Sehpa Takımları

Dekoratif orta sehpalar ve sehpa takımları ile oturma odalarında ve salonlarda şık bir ambiyansın elde edilmesi mümkün. Tasarımları doğrultusunda depolama alanı da sunabilen orta sehpalar yuvarlak, dikdörtgen ve kare gibi farklı formlara sahip olabiliyor. Cam, metal, ahşap, MDF gibi materyallerden üretilebilmeleri tercih yaparken geniş alternatiflerle buluşulmasını sağlıyor.

Orta sehpalar tek başlarına ya da orta sehpa ve zigon sehpa takımları ile birlikte sunulabiliyor. Konumlandırılacak alanların alanı ve mekanlardaki genel dekorasyon tercihleri orta sehpa kullanımını farklılaştırabiliyor. Oturma odası ve salon takımlarının en işlevsel tamamlayıcılarından olan orta sehpalar ve sehpa takımları misafir ağırlarken ya da keyifli akşam saatlerinde büyük bir konfor sunarlar.

Dekorasyonu Tamamlayan Orta Sehpa Modelleri

Occo Home Köşe koltuk takımı ya da geleneksel çizgilere sahip koltuk takımları ile kullanılabilen orta sehpa modelleri geniş bir çeşitlilikte sunuluyor. Cam orta sehpalar elegant bir görünüm sunarken ahşap orta sehpalar şıklığın en etkili tamamlayıcısına dönüşüyor. Tekli, ikili, üçlü ve dörtlü orta sehpalar arasından seçim yapılabilmesi, kişisel beğenilerin belirgin bir yansımasına dönüşebiliyor. 

Raflı ve kapaklı orta sehpa modelleri dekoratif aksesuarların da sık kullanılan eşyaların da düzenli bir şekilde durmasını kolaylaştıran tasarımları ile ön plana çıkıyor. Orta sehpa takımları hem sehpaların hem de orta sehpaların bir arada sunulmasını ve kullanılmadıkları zamanlarda ek yer kaplamamalarını sağlıyor. 

Zigon Sehpalar: Başroldeki Figüranlar

Orta sehpa takımları içerisinde ya da tekli olarak sunulan zigon sehpalar, birbirlerinin içerisine geçirilebilen farklı boyuttaki sehpalar olarak salonların vazgeçilmez mobilyaları arasında yer alıyor. Çay ve kahve servisleri sırasında güvenli ve konforlu bir deneyim sunan zigon sehpalar farklı tasarımlara sahip olabiliyor ve her ne kadar geçmiş yıllarda arka planda kalsalar da günümüzde dekorasyona hareket katıyorlar.

Oturma odası ve salon takımı oluşturulmak istendiğinde orta sehpa ve zigon sehpa tek alternatif değil. Yan sehpalar işlevsellikleri ve şıklıkları ile sıklıkla tercih ediliyor. Oturma odası sehpa seçimi sırasında koltukların yüksekliğinin, hedeflenen tasarım etkisinin ve kullanım amaçlarının göz önünde bulundurulması önem taşıyor. Yan sehpalar gerektiğinde laptop konumlandırılmasını sağlayan çalışma alanlarına da dönüşebiliyor. İhtiyaçlar doğru belirlendiğinde elde edilen sonuçlar belirgin bir memnuniyet sağlayabiliyor. 

Her Zevke ve Her Bütçeye Uygun Ürünler

Oturma odası ve salon takımı dahilindeki tüm ihtiyaçlarınız için adresiniz Occo Home. Uygun oturma grubu fiyatları ile bütçenizi sarsmadan alışveriş yapabileceğiniz Occo Home’da birbirinden şık, kaliteli ve işlevsel ürünleri bulabilirsiniz. Oturma odanız için koltuk takımları, berjerler, tv üniteleri, orta sehpa ve zigon sehpalar arasından seçim yaparken renk, fonksiyon, ölçü, şekil ve materyal bazlı filtreleme yapabilirsiniz.

Geniş ürün yelpazesi ve sunduğu güvenli alışveriş deneyimi ile salon ve oturma odası takımı ihtiyaçlarınızı keyifle karşılayabileceğiniz Occo Home’da dekorasyon tercihlerinizi yansıtmanızı kolaylaştıracak puf ve dresuar gibi ürünleri bulabilir, evinizin tüm ihtiyaçları için siz de Occo Home ayrıcalıklarını yaşayabilirsiniz.

Oturma Odası Takımında Neler Var?

Oturma odası takımlarının içeriği alanların genişliği, ihtiyaçlar ve tercih edilen dekorasyon tarzına göre değişiklik gösterebiliyor. Genellikle koltuk takımları, TV ünitesi, berjer, orta sehpa takımları ile oturma odası takımlarının tamamlanması mümkün. Ancak alanın kısıtlı olduğu yaşam alanlarında alternatif tercihlerin yapılması veya tercihlerin kısıtlanması gerekebiliyor. Minimal çizgilere sahip TV sehpaları, köşe koltuk ve yan sehpalar işlevsel alternatifler olarak öne çıkıyor.

Oturma Odası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Oturma odası alırken tercih edilen ürünlerin ölçülerinin konumlandırılacakları alanlara uygun olmasına dikkat edilmesi temel bir gereksinim. Ölçüler belirlendikten sonra mobilyalardan beklentilerin de düşünülmesi gerekiyor. Saklama alanı, ek yatak gibi ihtiyaçlar oturma gruplarının, TV ünitelerinin fonksiyonel özelliklerinin göz önünde bulundurulmasını gerektiriyor. Kaliteli malzemelerden üretilen ürünler uzun yıllar boyunca konfor sunuyor ve bu noktada tasarımsal detayların da dikkate alınması önem taşıyor. Tüm bunlara ek olarak renk seçimi ve tasarım son derece önemli, dekorasyonda konforlu olduğu kadar estetik bir etki de yaratılmak istendiğinde kapsamlı değerlendirme tercih değil bir gereksinim oluyor.

Oturma Odası Dizaynı Nasıl Olmalı?

Oturma odası dizaynı oturma odasının alanı, ne kadar gün ışığı aldığı, bireylerin dekoratif tercihleri ve konforları için ihtiyaç duydukları nitelikler değerlendirilerek gerçekleştirilmelidir. Çok küçük oturma odalarında daha ferah bir etki yaratabilmek için açık renkli mobilyalara ve ayna kullanımına ihtiyaç duyulur. Mobilyaların mümkün olduğu kadar minimal tasarımlara sahip olması ve fazla yer kaplamamaları da önemlidir. Geniş alanlara sahip olan oturma odaları için daha özgür tercihler yapılabilir. Kişisel nitelik taşıyan dizayn oluşturma sürecinde profesyonellerden destek alınması mümkündür.

Oturma Odasında L Koltuk Nasıl Yerleştirilir?

Fonksiyonellikleri ve şık çizgileri ile odaların odak noktası hâline gelen L koltuklar, dekoratif beklentiler ve alansal kısıtlar göz önünde bulundurularak yerleştirilmelidir. Köşe koltuk tasarımlarının da etki gösterdiği yerleştirme sürecinde koltukların tamamen köşelere dayanması, pencere kenarlarında ya da geniş alanlarda salon ve oturma odalarının bölümlenmesi için konumlandırılması mümkündür. Genellikle TV ünitelerinin karşısına koyulan L koltukların yanına yan sehpalar ve lambaderler koyulduğunda bütüncül ve göz alıcı bir etki yaratılması mümkün olabilir.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...